کد خبر: 88865تاریخ انتشار : 8:46:26 - جمعه 11 دسامبر 2020

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی درگذشت آیت الله یزدی

پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی درگذشت آیت الله یزدی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی پیامی درگذشت آیت الله محمد یزدی را تسلیت گفت.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسد‌ها شیء
خبرارتحال عالم انقلابی، بصیر، مجاهد و باتقوا مرحوم حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمد یزدی -ضوان‌الله تعالی علیه- مایه تأسف وتاثر همه دوستان وعلاقمندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم مومن و ولایتمدارایران شد.
آن فقید سعید از جمله مجاهدان با اخلاص و رنج دیده در قبل از انقلاب و از خدمتگزان موثر و صدیق نظام اسلامی پس از پیروزی انقلاب بود که خدمات ماندگاری از خویش در بسیاری از عرصه‌ها بر جای نهاد.
ایشان همواره با تبعیت از نهاد ولایت و، ولی فقیه زمان در طول سال‌های مبارزه و در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی حاضر و شجاعانه به حفظ و دفاع از ارزش‌ها پرداخت.
خدمات ایشان درنهضت بزرگ امام (ره) از آغاز تاپیروزی نهضت وپس از آن درعرصه‌های مختلف علمی و اجرایی وقبول مسئولیت وخدمت درسمت‌های مختلف نظام ازجمله قوه قضاییه، شورای محترم نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و شورای عالی حوزه‌های علمیه ازحسنات ماندگار کارنامه درخشان ایشان است.
اینجانب فقدان آن فقیه ارجمند رابه محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه‌های علمیه، شاگردان، بستگان وعلاقمندان خصوصا بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده، برای آن فقیدسعید علو درجات و برای بازماندگان محترم صبرجمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند مهربان مسالت دارم.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  توصیه‌های استاد علوی تهرانی برای استفاده از ایام ماه شعبان