کد خبر: 89050تاریخ انتشار : 9:17:51 - پنج‌شنبه 11 مارس 2021

ترکیب اتحادیه اسلامی وامت واحده ما رابه تمدن نوین اسلامی می‌رساند

ترکیب اتحادیه اسلامی وامت واحده ما رابه تمدن نوین اسلامی می‌رساند

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع طی سخنانی در نشست “هم اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت” که عصر سه شنبه در سالن بصیرت بسیج مجتمع ۱۳ آبان برگزار شد، ضمن بزرگداشت یاد درگذشتگان عرصه تقریب و قدردانی از فعالیت‌های اتحادیه‌های تقریب نهاد، به تشریح مدل مفهومی امت واحده و اتحادیه اسلامی […]

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری دبیرکل مجمع طی سخنانی در نشست “هم اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت” که عصر سه شنبه در سالن بصیرت بسیج مجتمع ۱۳ آبان برگزار شد، ضمن بزرگداشت یاد درگذشتگان عرصه تقریب و قدردانی از فعالیت‌های اتحادیه‌های تقریب نهاد، به تشریح مدل مفهومی امت واحده و اتحادیه اسلامی پرداخت و گفت: ترکیب اتحادیه اسلامی و امت واحده ما را به تمدن نوین اسلامی می‌رساند.
وی افزود: اجزای این مدل مفهومی بر اساس آیات قرآنی، احادیث، منابع اهل سنت و شیعه و فرمایشات امام و مقام معظم رهبری استخراج شده است.
دکتر شهریاری افزود: باید ادبیات این مدل مفهومی را به ادبیات حقوقی تبدیل کنیم و زیربنای اساس نامه اتحادیه اسلامی را تشکیل دهیم؛ با مجلس شورای اسلامی در این خصوص رایزنی کرده‌ایم که با استقبال کمیسیون فرهنگی نیز مواجه شده است.
وی تأکید کرد: ما کشورهای جهان اسلام باید برای اتحادیه اسلامی قانون اساسی بنویسم که اولین گام در این مسیر وجود پارلمان اسلامی است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه آنچه در این مدل مفهومی مطرح شد، محورهای راهبردی و مفاهیم اساسی برای تأسیس اتحادیه اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی بود، تأکید کرد که این محورها باید در قالب فعالیت‌هایی اجرایی و عملیاتی محقق شود؛ از اتحادیه‌های مختلف مجمع می‌خواهیم ضمن حفظ انسجام خود، به تکمیل و اجرایی شدن محورهای مطرح شده کمک کنند.
حجت الاسلام شهریاری اظهار داشت: باید از همه ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت علما و نخبگان در حوزه ارتباطات و اطلاعات استفاده کرد؛ باید با سراسر کشورهای اسلامی بوده بستان داشته باشیم تا متحد شویم.
وی تأکید کرد: ما باید زیرساخت، پلتفرم و یا سکوی پرش به سوی آرمان بزرگ اتحادیه اسلامی و تمدن نوین اسلامی را فراهم کنیم؛ در این زمینه نباید فقط به اقدامات داخل ایران اکتفا کنیم، بلکه باید از مجموع ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جهان اسلام بهره برد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه تدوین سند حقوقی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی در حال پیگیری است که باید در مجلس تصویب شود؛ خاطرنشان کرد: شیخ بدرالدین حسون به ما قول داده است که اگر این سند در ایران تصویب شود و رهبر معظم انقلاب آن را امضا کنند، ما نیز در مجلس سوریه آن را تصویب خواهیم کرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  نشست «ماهیت  خلق پول  از دیدگاه فقه امامیه» برگزار می شود