کد خبر: 88239تاریخ انتشار : 8:56:36 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

چگونه کعبه مقدس است در حالیکه در آن بت وجود داشت؟

چگونه کعبه مقدس است در حالیکه در آن بت وجود داشت؟

قداست کعبه از نظر قرآن بسیار دیرین است و وجود بتها از قداست آن هرگز نکاسته است. بر اساس آیات قرآن کعبه اولین خانه ای است که خداوند در آن عبادت شده است.

شعار سال: زائران خانه خدا همواره برای زیارت این مکان مقدس از راه‌های دور و نزدیک به مکه می‌آمدند. بدون شک وجود بت‌ها در خانه کعبه و اطراف آن هرگز از قداست معنوی کعبه نکاسته است.

بدون تردید وجود بت‌ها در خانه کعبه شایسته این مکان مقدس نبود؛ امّا وجود مقطعی این بت‌ها در خانه کعبه نمی‌توانست قداست و معنویت اصیل این خانه را از بین ببرد. دلیل بر قداست این خانه آن است که اولا رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) پیش از بعثت و پس از آن همواره کنار این خانه می‌آمد و پس از طواف این خانه مقدس به عبادت مشغول می‌شد.

خبر جدید  ادله های خداناباوران در بوته نقد

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) پیش از فرود آمدن وحی در غار حراء به پرستش خدا می‌پرداخت، خانه خدا را طواف می‌کرد و حج و عمره می‌گزارد. در این زمان در خانه کعبه و در مسجد الحرام بت‌هایی وجود داشت، اما پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) بدون توجه به بت‌ها و تنها به خاطر قداست و عظمت خانه کعبه در آنجا به عبادت می‌پرداخت. (انما الاعمال بالنیات) در روایتی از زید بن حارثه نقل شده است: وقتی پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) طواف می‌کرد من با او طواف می‌کردم، چون از کنار بت اساف یا نائله گذشتیم من به آن بت دست کشیدم، پیامبر فرمود: به این دست مکش

خبر جدید  درخواست گزارش بدحجابی باعث دودستگی در مردم می‌شود

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از سایت شفقنا، تاریخ انتشار ۱۶ خرداد    ۹۹، کد خبر:    ۹۵۴۱۲۴، www.shafaqna.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

بر چسب ها: ,