کد خبر: 88699تاریخ انتشار : 7:56:23 - یکشنبه 11 اکتبر 2020

چرا به زیارت کربلا و نجف نرفتیم؟

چرا به زیارت کربلا و نجف نرفتیم؟

یکی از آزادگان دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه در مقطعی از زمان اسارت شان از رفتن به کربلا و نجف خودداری کردند توصیه‌هایی به مردم کشور در شرایط کرونایی دارد.

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، «سیدمحمدعلی بصری»، از آزدگان دوران هشت سال دفاع مقدس که در شهر بوشهر حضور دارد در خاطره‌ای با اشاره به انصراف از زیارت کربلا و نجف روایت می‌کند:یک هفته پیش از عید سال ۱۳۶۴ اسیر شدم؛ عید‌های اسارت به‌ویژه نخستین عید شباهت‌های زیادی با شرایط کرونایی امسال ما داشت.

حدود چهار سال از اسارتم می‌گذشت که صدام دستور داد اسرای ایرانی را به کربلا و نجف ببرند. حدود سه ماه پیش از آن در «کمپ ۷ رمادی» به دلیل عزاداری امام حسین (ع) به‌شدت کتک خورده بودیم؛ حال صدام می‌خواست تبلیغ کند که اسرای ایرانی را به زیارت برده است. گفتیم نمی‌رویم و نرفتیم و کتک‌های زیادی هم به خاطر سرپیچی از دستور صدام خوردیم.

خبر جدید  تعظیم شعائر اربعین حتما اتفاق خواهد افتاد/مدافع هیئات هستیم

این کار عواقب سختی برای ما داشت، اما پافشاری کردیم و نرفتیم چرا که هدف بزرگ‌تری داشتیم. هدف بزرگ‌تر ما این بود که می‌خواستیم از ارزش‌ها و اعتقادات‌مان دفاع کنیم. می‌خواستیم به ابزار تبلیغاتی دشمن تبدیل نشویم.

۶۶ ماه در یک چهاردیواری مخوف با آن همه شکنجه و گرسنگی و دوری از خانواده تاب آوردیم و به دلیل اینکه ابزار پروپاگاندای (تبلیغات) دشمن نباشیم حاضر نشدیم به کربلا و نجف برویم که آرزوی زیارتش را داشتیم.

خبر جدید  برنامه‌ریزی گسترده نهاد‌های قرآنی برای استقبال از چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

چندین ماه است که پزشکان ما تأکید می‌کنند راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ماندن در خانه است و می‌گویند سفر نروید. متأسفانه تا امروز عده‌ای از مردم عزیز ما به خاطر ابتلای به این ویروس فوت کرده‌اند و تعدادی از پزشکان و پرستاران عزیزمان هم شهید شده‌اند، اما متاسفانه برخی به اوضاع توجهی نمی‌کنند.

خبر جدید  ۳۸۰۰ طلبه به یاری سیل زدگان شتافتند

مردم باید به توصیه‌های بهداشتی عمل کنند. از جامعه پزشکی و پیراپزشکی که این روز‌ها جانفشانی می‌کنند تشکر می‌کنم و همچنین از کسانی که صبر پیشه کردند و در خانه‌های خود ماندند تا باری بر دوش پزشکان و کادر درمانی اضافه نکنند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید