کد خبر: 88822تاریخ انتشار : 13:20:47 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

پویش ملی نشر و ترجمه با موضوع « پیامبر(ص)»

پویش ملی نشر و ترجمه با موضوع « پیامبر(ص)»

الماسیه از صدور اطلاعیه‌ای براي پویش مردم متدین و بصیر به ویژه فرهیختگان و اندیشمندان جهت مشارکت در ترجمه، نشر و باز نشر کتب «معرفی پیامبر(ص)» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدرسول الماسیه، رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با بیان این خبر گفت: امسال همزمان با ایام میلاد نبی مکرم اسلام(ص)، جریان‌های افراطي در غرب باز هم عناد و دشمنی خود را با مسلمانان نشان دادند و به بهانه آزادی بیان، به ساحت مقدس و وجود نازنین رسول گرامی(ص) که بهترین و برترین مخلوق خداوند است، اهانت کردند و قلب صدها میلیون مسلمانان جهان را به‌ درد آورند.
وی با اشاره به خشم و نارضایتی جهان اسلام از انتشار تصاویر موهن، افزود: اهانت نشریه فرانسوی و حمایت رییس جمهور آن کشور، خشم مقدس جوامع اسلامی را بر انگیخت و صحنه‌هایی زیبا از وحدت و همدلی امت اسلامی و ابراز ارادت خالصانه به محضر پیامبر اعظم(ص) در جوامع اسلامی شکل گرفت.
الماسیه تأکید کرد: مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی همراه با امت اسلامی و ملت بزرگ ایران، ضمن محكوميت اين اقدام ناشايست اعلام مي‌دارد اکنون که غیرت و حمیت امت اسلامی در دفاع از ساحت قدسی نبی مکرم(ص) توجه جهانیان را به خود جلب کرده، زمان مناسبی است تا فرهیختگان و اندیشمندان عدالت‌جو و آزادیخواه جهان را به مطالعه درباره پیامبر گرامی فرا بخوانیم و منابع مناسبی را برای شناخت ابعاد وجودی آن حضرت در اختیارشان بگذاریم.
وی ادامه داد: به همين منظور، اين مرکز در نظر دارد پروژه ترجمه، نشر و بازنشر کتب مناسب در معرفی شخصیت الهی و اخلاق مدار و هدایتگر و انسان‌ساز رسول اکرم(ص) به زبان‌های انگلیسی و فرانسه را با استفاده از کمک و مشارکت مردمی اجرا کند.
رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در حد توان در اجرای این پویش مشارکت و بخشی از هزینه‌ها را تقبل کنند. همچنین، کتاب مورد نظرشان را اعلام کنند و یا به مرکز ساماندهی اختیار دهند که بر اساس نیاز سنجی و ذائقه شناسی، از میان کتاب‌های موجود گزینش کند.
وی در پایان سخنانش، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان باید مبلغ مشارکت خود را به شماره حساب ۴۱۰۱۰۲۳۶۸۸۱۶۰۰۷۰ نزد «بانک مرکزی» به نام حساب «سایر منابع سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی» واریز و تصویر رسید واریزی را به ایمیل مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی به نشانی Info@cotp.ir ارسال نمایند.
گفتنی است؛ اخبار مربوط به این پویش مردمی متعاقباً اعلام خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره های۰۰۹۸۲۱۸۸۱۵۳۶۹۲ و ۰۰۹۸۲۱۸۸۱۵۳۶۹۳ تماس حاصل کنند

خبر جدید  فردا، نقد و بررسی «دو روایت از یک عکس»

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید