کد خبر: 88649تاریخ انتشار : 16:50:58 - جمعه 11 سپتامبر 2020

مسابقات کشوری و بین‌المللی قرآن به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود

مسابقات کشوری و بین‌المللی قرآن به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری مسابقات کشوری و بین‌المللی قرآن کریم در سال ۹۹ گفت: مسابقات کشوری به صورت حضوری و مسابقات بین‌المللی نیز به صورت‌ مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛‌ مهدی قره‌شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به تلاش برای برگزاری مرحله کشوری مسابقات سراسری قرآن و همچنین مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران گفت: مرحله کشوری چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در آبان‌ماه، مصادف با ایام ربیع و ولادت پیامبر اکرم(ص) برگزار شود.

وی افزود: این‌ مرحله از مسابقات با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد و تلاش خواهیم کرد تا این دستورالعمل به بهترین نحو ممکن اجرا شود تا مشکلی برای شرکت‌کنندگان به وجود نیاید.

خبر جدید  شبکه قرآن سیما نقش محوری در گفتمان‎سازی و تحقق گام دوم انقلاب دارد

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در مورد دلایل حضوری شدن مسابقات بیان کرد: با توجه به اینکه سطح فنی مسابقات کشوری بسیار بالاست، در جمع‌بندی‌ها به این نتیجه رسیدیم که با رعایت کامل شیوه‌نامه بهداشتی می‌توانیم مسابقات را به صورت حضوری برگزار کنیم.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن گفت: طی روزهای گذشته، پیشنهادی به ریاست محترم سازمان ارائه دادیم و در آن بر امکان برگزاری غیرحضوری مسابقات بین‌المللی با توجه به زیرساخت‌های موجود تأکید شد که مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

خبر جدید  برنامه اماکن و هیئت‌های مذهبی برای سالروز شهادت امام جواد(ع)

دبیر ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن کشور با بیان اینکه مسابقات بین‌المللی در بهمن‌ماه و ایام دهه فجر برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اگر مسابقات برگزار شود، اولین کشوری خواهیم بود که به صورت غیرحضوری و از بستر فضای مجازی، چنین کاری را انجام می‌دهد. هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای این کار هستیم تا با یاری خدا بتوانیم سی و هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران را بدون وقفه برگزار کنیم.

خبر جدید  آغاز فروش ارز به زائران حج تمتع در شعب بانک ملی ایران

قره‌شیخلو در پایان اظهار کرد: پس از نهایی شدن زمان‌بندی دقیق، جزئیات بیشتری از مسابقات طی یک نشست خبری تشریح خواهد شد.

یادآور می‌شود، سی‌وهفتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران و نیز چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بر اساس تقویم، باید به ترتیب در فروردین‌ و شهریورماه برگزار می‌شدند که شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن باعث تعویق چندماهه این رقابت‌ها شد.

پایان پیام/
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید