کد خبر: 88915تاریخ انتشار : 16:12:27 - جمعه 11 دسامبر 2020

لودریان: سیاست پاریس اسلام‌هراسی نیست

لودریان: سیاست پاریس اسلام‌هراسی نیست

وزیر امور خارجه فرانسه با اشاره به اینکه کشورش برای اسلام نهایت احترام را قائل است، گفت: سیاست‌های پاریس علیه افراط گرایی به درستی معرفی نشده و اسلام هراسی نبوده است.

شعار سال: ژان ایو لودریان روز پنجشنبه در سفر به قطر گفت که سیاست‌های کشورش علیه افراط گرایی نادرست معرفی شده و اسلام هراسی نیست.

این سخنان در حالیست که امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به تازگی در پی انتشار تصویر موهن علیه پیامبر اسلام و ماجرای نشریه شارلی ابدو گفت از تداوم انتشار تصاویر موهن حمایت کرد که این امر موجی از خشم در میان مسلمانان کشور‌های جهان بر انگیخت و پویش‌های مردمی مختلفی علیه او به راه انداخته است.

لودریان با توجه به انتقاد‌های صورت گرفته به تصمیمات اخیر پاریس علیه افراط گریان گفت: مواضع و اظهارات ما (در مورد مبارزه با افراط گرایی) عمدتاً تحریف شده و به عنوان بخشی از یک کارزار علیه کشورمان به اشتباه ارائه شده است.

خبر جدید  چرا عزاداری‌ها از روز اول محرم آغاز می‌شود؟

وزیر امور خارجه فرانسه که روابط نزدیکی با رهبران خاورمیانه تحت ریاست امانوئل مکرون و فرانسوا اولاند برقرار کرده است، در سفر یک روزه به دوحه در نشست مطبوعاتی افزود: (مواضع ما) ممکن است توسط مومنانی که احساس می‌کنند به عقایدشان بی احترامی شده، مورد سوء تفاهم قرار گرفته است.

خبر جدید  در ماهواره‌ یک خانم با بدن لخت قرآن در دست می‌گیرد و تفسیر می‌کند

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر نیز گفت که افراط گرایی خشونت آمیز با هیچ دینی در ارتباط نیست.

وی افزود: ما باید قاطعانه در برابر گفتار اسلام هراسی ایستادگی کنیم همانطور که جهان در برابر همه انواع شعار‌های نژادپرستانه ایستاده است.

رسوایی‌هایی پی در پی نقض حقوق بشر در فرانسه که خود را مدعی مهد تمدن و دموکراسی می‌داند؛ بیش از پیش موارد و مصداق‌های تبعیض نژادی و استاندار‌های دوگانه و تناقض گویی‌های حقوق بشری غرب را برملا کرده است.

خبر جدید  مسئولان ریشه‌ها و علل شهادت امام جمعه کازرون را بررسی کنند

اظهارات ضد حقوق بشری مکرون در حالی است که هیچ یک از اسناد حقوق بشر حق اهانت به ادیان الهی به بهانه آزادی بیان را تجویز نکرده است. در واقع سوء برداشت فرانسه و تفسیر‌های متضاد مکرون از حقوق بشر که ناشی از برخورد سلیقه‌ای با آن است، بار‌ها گریبان فرانسه را گرفته است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا، تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹، کد خبر:۸۴۱۴۲۷۷۴، irna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید