کد خبر: 88846تاریخ انتشار : 23:07:04 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

عمل شیطانی آزار جنسی را از کلیسا ریشه‌کن می‌کنیم

عمل شیطانی آزار جنسی را از کلیسا ریشه‌کن می‌کنیم

پس از افشای مدیریت ناکارآمد واتیکان در پرونده اسقف سابق تئودور مک‌کریک، پاپ فرانسیس بر ریشه‌کن کردن آزار‌های جنسی کودکان و زنان در نهاد کلیسا تاکید کرد.

شعار سال: تئودور مک‌کریک اسقف سابق کلیسای آمریکا بود که به آزار ده‌ها کودک متهم شده و به همین خاطر خلع لباس شده است. پاپ در واکنش به انتشار گزارش آزارهای جنسی این اسقف سابق با همه قربانیان اظهار همدردی کرد و به آنها قول داد کلیسا برای ریشه‌کنی عمل شیطانی آزار جنسی متعهد است.

خبر جدید  بیانات رهبر انقلاب درباره تاثیر سه واجب الهی در جامعه + فیلم

تعهد رهبر کاتولیک‌های جهان برای مقابله با آزارهای جنسی در کلیسا درحالی است که این نهاد مذهبی در نقاط مختلف دنیا ازجمله آمریکا، آلمان، استرالیا، فرانسه، شیلی و آفریقای جنوبی با پرونده‌های بعضاً قدیمی از آزار جنسی صدها زن و کودک مواجه است که برخی قربانیان و عاملان آن از دنیا رفته‌اند.

خبر جدید  معنی دعای رهبر انقلاب در حق سردار سلیمانی

گزارش ۴۵۰ صفحه‌ای در مورد پرونده آزار جنسی مک کریک نشان می‌دهد که واتیکان چطور آزارهای جنسی او را نادیده گرفته و وی را تا حد اسقفی ایالات متحده بالا برده است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی شفقنا ، تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ ، کدخبر: ۱۰۴۴۲۹۶ ،www.fa.shafaqna.com

خبر جدید  شهید مطهری، سخنرانی های دکتر شریعتی را برای جذب نسل جوان مناسب یافته بود

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید