کد خبر: 88623تاریخ انتشار : 12:54:14 - جمعه 11 سپتامبر 2020

صلح و عادی‌سازی روابط با اسرائیل، حرام است

صلح و عادی‌سازی روابط با اسرائیل، حرام است

حدود ۵۰۰ عالم اسلامی از کشور‌های مختلف عربی و اسلامی به نمایندگی از شماری از هیئت‌ها و نهاد‌های مختلف که در کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مسلمان شرکت کرده بودند، درباره تحریم امضای هرگونه توافق و صلح با اسرائیل فتوایی صادر کردند.

شعارسال: این علما در فتوای خود با اشاره به «توافق امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط» عنوان کردند که هرگونه توافق صلح و یا عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام، و از نظر شرعی باطل و جنایتی بزرگ است و خیانت به حقوق خداوند متعال و رسولش و همچنین حقوق سرزمین و مردم فلسطین محسوب می‌شود.

در این بیانیه که در اختتام نشستی تحت عنوان «این پیامی از علمای مسلمان و بیانیه‌ای برای حکم عادی سازی با اشغالگران مسجدالاقصی، قدس شریف و فلسطین اشغالی است»، آمده است: توافق‌هایی که در این باره امضا می‌شود، خیانت در حق امت اسلامی و شهدای آن در طول تاریخ مدید آن است.

خبر جدید  جهان‌وطنی و ابتذال شرهای جغرافیایی

در این فتوا با اشاره به اینکه قضیه فلسطین تنها یک قضیه سیاسی نیست بلکه قضیه‌ای مرتبط با مسجد الاقصی است و هویت مسلمانان، کیان آن‌ها و جهاد آنهاست، آمده است: فلسطین قضیه حمله و اشغال زمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها در سایه قیومیت بریتانیاست که با تجزیه سپس اشغال بیشتر اراضی به پایان رسید و امروز می‌خواهند آنچه باقی مانده است را با زور و غصب و آواره کردن مردم و تخریب‌های سیستماتیک ببلعند.

خبر جدید  سرطان اختلاس، حقوق‌های نجومی و بی‌مدیریتی، کشور را فلج می‌کند

این علما افزودند:، اما با همه این جنایت‌ها علیه مردم فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی، برخی از کشور‌های عربی اقدام به امضای توافق صلح یا به عبارتی بهتر توافقات سرسپردگی و یا صلح با اشغالگران صهیونیستی کردند.

این علما خاطرنشان کردند: آنچه بین برخی کشور‌های عربی و اسرائیل رخ داده، در واقعیت امر نه صلح و نه آتش بس نامیده نمی‌شود بلکه دست کشیدن از مقدسترین سرزمین‌ها و اقرار به مشروعیت دشمن اشغالگر وبه رسمیت شناختن آن محسوب می‌شود و جرایمی است که از نظر شرعی، قانونی و انسانی حرام است و باعث تسلط یافتن آن‌ها بر سرزمین کامل فلسطین و هژمونی آن بر خاورمیانه بویژه کشور‌های خلیج فارس و دیگر کشور‌های عربی و تحقق رویایش در رسیدن به جزیره عربی می‌شود.

خبر جدید  آقای وزیر نبخشد استعفا می‌دهم

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت شفقنا، تاریخ انتشار:۱۹ شهریور ۱۳۹۹، کدخبر:۱۰۰۸۶۱۸، www.fa.shafaqna.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید