کد خبر: 88623تاریخ انتشار : 12:54:14 - جمعه 11 سپتامبر 2020

صلح و عادی‌سازی روابط با اسرائیل، حرام است

صلح و عادی‌سازی روابط با اسرائیل، حرام است

حدود ۵۰۰ عالم اسلامی از کشور‌های مختلف عربی و اسلامی به نمایندگی از شماری از هیئت‌ها و نهاد‌های مختلف که در کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مسلمان شرکت کرده بودند، درباره تحریم امضای هرگونه توافق و صلح با اسرائیل فتوایی صادر کردند.

شعارسال: این علما در فتوای خود با اشاره به «توافق امارات و اسرائیل برای عادی سازی روابط» عنوان کردند که هرگونه توافق صلح و یا عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرام، و از نظر شرعی باطل و جنایتی بزرگ است و خیانت به حقوق خداوند متعال و رسولش و همچنین حقوق سرزمین و مردم فلسطین محسوب می‌شود.

در این بیانیه که در اختتام نشستی تحت عنوان «این پیامی از علمای مسلمان و بیانیه‌ای برای حکم عادی سازی با اشغالگران مسجدالاقصی، قدس شریف و فلسطین اشغالی است»، آمده است: توافق‌هایی که در این باره امضا می‌شود، خیانت در حق امت اسلامی و شهدای آن در طول تاریخ مدید آن است.

خبر جدید  پیام مقام معظم رهبری به زرتشتیان بسیار باارزش بود

در این فتوا با اشاره به اینکه قضیه فلسطین تنها یک قضیه سیاسی نیست بلکه قضیه‌ای مرتبط با مسجد الاقصی است و هویت مسلمانان، کیان آن‌ها و جهاد آنهاست، آمده است: فلسطین قضیه حمله و اشغال زمین فلسطین توسط صهیونیست‌ها در سایه قیومیت بریتانیاست که با تجزیه سپس اشغال بیشتر اراضی به پایان رسید و امروز می‌خواهند آنچه باقی مانده است را با زور و غصب و آواره کردن مردم و تخریب‌های سیستماتیک ببلعند.

خبر جدید  ۵۰۰ مدرسه خواهران در سطح کشور فعال است

این علما افزودند:، اما با همه این جنایت‌ها علیه مردم فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی، برخی از کشور‌های عربی اقدام به امضای توافق صلح یا به عبارتی بهتر توافقات سرسپردگی و یا صلح با اشغالگران صهیونیستی کردند.

این علما خاطرنشان کردند: آنچه بین برخی کشور‌های عربی و اسرائیل رخ داده، در واقعیت امر نه صلح و نه آتش بس نامیده نمی‌شود بلکه دست کشیدن از مقدسترین سرزمین‌ها و اقرار به مشروعیت دشمن اشغالگر وبه رسمیت شناختن آن محسوب می‌شود و جرایمی است که از نظر شرعی، قانونی و انسانی حرام است و باعث تسلط یافتن آن‌ها بر سرزمین کامل فلسطین و هژمونی آن بر خاورمیانه بویژه کشور‌های خلیج فارس و دیگر کشور‌های عربی و تحقق رویایش در رسیدن به جزیره عربی می‌شود.

خبر جدید  اتمام پروژه تحقیقاتی سلامت معنوی ویژه کودکان

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت شفقنا، تاریخ انتشار:۱۹ شهریور ۱۳۹۹، کدخبر:۱۰۰۸۶۱۸، www.fa.shafaqna.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید