کد خبر: 88287تاریخ انتشار : 15:07:47 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020

«سقاخانه»کام مشتاقان زیارت را سیراب می‌کند

«سقاخانه»کام مشتاقان زیارت را سیراب می‌کند

ویژه برنامه «سقاخانه» رادیو زیارت هرشب از حرم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام حال و هوای حرم مطهر را به خانه مشتاقان می‌برد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی رادیو؛ برنامه «سقاخانه» به تهیه کنندگی آقایان محمد جواد دهقان و امیررضا رئوف و با اجرای آقای میثم مسرور هرشب از ساعت ۱۹ بصورت زنده از استودیو اختصاصی حرم مطهر به روی آنتن می رود.
این برنامه با هدف اعتماد به باورهای دینی و سیره اهل بیت علیهم السلام در مخاطب و تبیین شیوه‌های ارتباط مؤثر بین افراد در جامعه دینی تهیه و پخش می‌شود.
آقای محمدجواد دهقان گفت: «سقاخانه» که هرشب از حرم مطهر رضوی به مدت ۱۲۰ دقیقه پخش می شود بنا دارد با طرح مو ضوعاتی که در مورد شیوه‌های ارتباط مؤثر مردم با یکدیگر در جامعه دینی اولویت دارد و با بهره گیری از بخشهای متنوع فضای دین، نشاط و زندگی را برای مخاطب تبیین و توصیف نماید.
در بخش نمایشی برنامه با عنوان «دلدادگان» ویژگیهای اصحاب و یاران ائمه اطهار به عنوان الگو تبیین می شود. همچنین در بخشی از برنامه با عنوان «شادمانه» سعی شده لطیفه‌های اسلامی مانند بهلول اجرا شود و فضای شاد و سالمی را برای خانواده‌ها دربرنامه ایجاد نماید. همچنین تلاش زیاد شده با توجه به بخش های متنوع برنامه، محتوای آن معطوف به کارشناسی و یا مداحی و زیارات صرف نباشد.
آقای امیررضا رئوف تهیه کننده دیگر این برنامه می‌گوید: در بخش دیگری از این برنامه با عنوان “«با خادمان» خاطرات خادمان حرم ها و اماکن مقدس از زبان خودشان روایت می شود. همچنین در بخش «صحن شما» تلاش می‌شود دوسویه بودن رادیو را کاربردی کرده و سخن مخاطبان و دلگویه‌ها و پیشنهاد های آنها منعکس می‌شود. «سقاخانه» در بخش غریب آشنا گفتگویی با زائران غیر ایرانی انجام می شود. علاوه بر آن، در بخش «چهره‌ها» گفتگویی با چهره‌های سرشناس و موفق در زمینه‌های مختلف تولید انجام می گیرد و با توجه به عنوان سال (جهش تولید) سعی در معرفی الگوهای موفق کار آفرین خواهیم داشت.
در این برنامه موضوعات دیگری همچون: احسان، مدارا، نرم خویی، تواضع، تکریم، انصاف، گذشت، تغافل، تشویق، تأکید بر مشترکات، زیبا خطاب کردن، ابراز توجه، احوال پرسی، خوب گوش دادن، صلح دادن بین دیگران، مشورت، خیر خواهی، خدمت بی منت، حمایت از مظلوم و اطعام نیز پرداخته می‌شود”.
آقای سیدمهران کاظمی دستیار تهیه سقاخانه است. از مهمترین ویژگی «سقاخانه» این است که باتوجه به اینکه این برنامه از حرم مطهر پخش می‌شود باید برای برنامه‌های حرم مطهر قسمت های مختلف و قابل پخش از حرم مطهر پیش بینی و تولید شود.

خبر جدید  روز هفدهم ماه رمضان؛ دعا و ترتیل قرآن

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید