کد خبر: 88875تاریخ انتشار : 10:33:40 - جمعه 11 دسامبر 2020

رسانه‌ها به بحث زکات ورود کنند

رسانه‌ها به بحث زکات ورود کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر ترویج و احیای فرهنگ زکات در جامعه و ورود مناسب رسانه ها به خصوص فضای مجازی به این فریضه دینی تاکید کرد.

شعار سال: حجت الاسلام سیدمهدی قریشی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای زکات آذربایجان غربی اظهار کرد: سازی برای ادای فریضه زکات، یک ضرورت است و این کار باید از طریق روحانیان و رسانه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: پیش از آنکه موارد اختصاص یافته از محل جمع آوری زکات به مردم گزارش داده شود، باید به این نکته توجه داشته باشیم که این عمل، یک فریضه واجب شرعی است و مسلمانان باید بر آن اهتمام لازم را داشته باشند.

خبر جدید  پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی به استفتایی در مورد قمار بودن برنامه «برنده‌باش» + سند

حجت الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: زکات، در دین مبین اسلام از اهمیت بسیار والایی برخوردار است و در آیات و روایات اسلامی برای پرداخت آن، تأکیدات بسیاری صورت گرفته است.

امام جمعه ارومیه افزود: روحانیان در جای جای استان و رسانه‌ها باید به صورتی در خصوص زکات فرهنگ سازی کنند که مردم بیشتر با این فریضه الهی و وظایف خود در این خصوص آشنا شوند.

خبر جدید  ضرورت شناخت و پرهیز از آسیب ها و خرافات مذهبی در محرم

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین از غیبت برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسه شورای زکات استان گفت: عدم حضور مدیران در جلسات نشان دهنده بی توجهی به موضوع بوده و نباید این موضوع تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به برداشت محصولات کشاورزی و جشن برداشت محصول از جمله برداشت انگور و گندم در استان گفت: ضمن برگزاری این جشن‌ها با رویکرد دینی و معنوی فرهنگ پرداخت زکات نیز در جامعه از طریق برگزاری این جشن‌ها ترویج شود.

خبر جدید  لاغرسازی ستون‌های اطراف ضریح امام حسین(ع) به پایان رسید+ عکس

حجت الاسلام قریشی گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال جاری ۸۴ میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری می‌شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مهر، تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹، کد خبر: ۵۰۹۱۷۱۵، mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید