کد خبر: 86574تاریخ انتشار : 11:08:21 - دوشنبه 5 آگوست 2019

درخواست گزارش بدحجابی باعث دودستگی در مردم می‌شود

درخواست گزارش بدحجابی باعث دودستگی در مردم می‌شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است برخی موضوعات فرهنگی و نیازمند راه‌حل‌های فرهنگی هستند که اگر ذیل گفتمان امنیتی تعریف شود، ناگزیر دوقطبی‌ میان مردم و حاکمیت تولید می‌شود.

شعار سال: جمشید جعفرپور درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفت: متأسفانه چنین موضوعاتی به خاطر عدم توجه به جایگاه صحیح آن، زمینه ‌ساز بحرانی در سطح ملی شده که دشمنان از آن در جهت پیشبرد مقاصد خود و تخریب وجهه جمهوری اسلامی سوءاستفاده می‌کنند .

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این‌دست موضوعات اساساً فرهنگی و نیازمند راه‌حل‌های فرهنگی هستند، افزود : زمانی که راه گفتگو بسته شود و به دنبال آن باشیم که هر مسئله‌ای را ذیل گفتمان امنیتی تعریف کنیم، ناگزیر دست به تولید تقابل و دوقطبی‌ میان مردم و حاکمیت می‌کنیم .

خبر جدید  پروژه مشترک نمایشی حوزه هنری و کانون‌های مساجد امسال به اجرا می‌رسد

وی ادامه داد: حضور زنان در ورزشگاه‌‌ها اولویت بدنه زنان جامعه ما نیست اما مسئولان به واسطه دامن‌زدن به حساسیت‌ها، آن را برجسته کرده و مسائل و نیازهای اساسی این بخش از جامعه را به حاشیه می‌برد .

برخورد قضایی؛ انتهایی‌ترین حلقه در زنجیره راه‌حل
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در نگاه کلان، مسئله حجاب نیز درگیر چنین تناقضاتی شده است؛ در حالی که حجاب و عفاف موضوعی فرهنگی است و برخورد قضایی باید در فرع و انتهای زنجیره راه‌حل قرار داشته باشد .

خبر جدید  به نظر فقهی من،فروش نفت برای هزینه های جاری و عمرانی کشور خلاف شرع است

وی تاکید کرد: اهمال دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ باعث شده تا عمده اقدامات در این زمینه محدود به همین نگاه انتظامی و قضایی باشد .

درخواست گزارش مردمی از افراد بی‌حجاب به چالش‌ جدی در انسجام اجتماعی می‌انجامد
جعفرپور گفت: زمانی که از مردم خواسته می‌شود که به طور مثال ناهنجاری در حوزه حجاب را گزارش دهند، به طور غیرمستقیم تقابلی میان قشر باحجاب و بی‌حجاب ایجاد کرده و به تدریج وحدت و همدلی میان مردم تبدیل به خصومت و دودستگی می‌شود که این نگاه در بلندمدت به شکل‌گیری چالش‌ جدی در وحدت و انسجام اجتماعی می‌انجامد .

خبر جدید  جزو ۱۰ کشور تولیدکننده فولاد دنیا هستیم

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره افراد بی‌حجاب تصریح کرد: تأکید ایشان همواره بر انجام امر به معروف و نهی از منکر زبانی توسط مردم و پرهیز از ایجاد نفرت به این وسیله بوده است . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی اسکان ، تاریخ ۱۰ مرداد ۹۸، کد مطلب: ۲۱۷۴۵: www.eskannews.com

درخواست گزارش بدحجابی باعث دودستگی در مردم می‌شود

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید