کد خبر: 88325تاریخ انتشار : 7:46:06 - شنبه 11 جولای 2020

داستان چادری شدن ۶۰ دانشجوی دانشگاه تبریز

داستان چادری شدن ۶۰ دانشجوی دانشگاه تبریز

سمیرا یک دختردانشجوی ورزشکار است که دل خوشی از حجاب و چادر ندارد، قبول شدن در دانشگاه افسری اوج آرزوهایش است، مانند دختران جوان مانتو‌های شیک و مجلسی می‌پوشید و به اصطلاح خوش‌پوش و شیک‌پوش بود.

 به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، واحد‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها به عنوان متولیان فرهنگی در محیط علمی و آکادمیک رسیدگی به دغدغه‌های فکری و فرهنگی دانشجویان را باید به عنوان یک مطالبه اصلی پیگیری کنند. موضوعات فرهنگی زیادی در دانشگاه‌ها وجود دارند که متاسفانه در برخی موارد شاهد هستیم که در غفلت نهاد‌های نظارتی دانشجویی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند.

قطعا انجام طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی در طول سال یکی از راهکار‌های مقابله با تهدیدات فرهنگی در محیط‌های دانشگاهی و دانشجویی است.

حسین کاظمی مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با اشاره به برنامه‌های فرهنگی دانشگاه تبریز گفت: موضوعات فرهنگی در دانشگاه تبریز در قالب‌ها و محور‌های مختلف انجام می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به انتشار نشریه، کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع ” حجاب اجباری”، “دوستی‌های قبل از ازدواج ” در فضای مجازی، برگزاری جشنواره و کرسی‌های آزاداندیشی به مدت یک ماه برگزار می‌شود و سپس این بحث‌ها به سمت عقلانیت و با افزایش کیفیت بیشتری ادامه پیدا می‌کند.

خبر جدید  بدحجابی در قم مسئله ای سیاسی و توطئه ای علیه نظام است

وی با اشاره به اینکه این برنامه‌های فرهنگی به صورت مداوم در طی سال برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد:در خوابگاه‌های دانشجویی خواهران هر هفته یک شب برنامه خاص فرهنگی اجرا می‌شود. در این برنامه‌ها شامل مشاوره دانشجویی به صورت مداوم و مباحث عقلانی به صورت تخصصی هر هفته دوشنبه‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برگزاری مرتب و مداوم دوره‌های آموزشی و مباحث عقلانی موجب اعتمادسازی بین دانشجویان می‌شود، ادامه داد: ساختار برنامه‌های فرهنگی به گونه‌ای نیست که بتوان در یک روز به اهداف مورد نظر رسید، بلکه هر چقدر این برنامه‌ها و مباحث به طور جدی و با استفاده از ظرفیت استادان و مشاوران متخصص صورت گیرد، باعث اعتمادسازی در بین دانشجویان می‌شود.

وی با اشاره به نتیجه کلاس‌ها و مباحث عقلانی و تفکری دوره‌های برگزار شده، افزود: بعد از اینکه مباحث نظری و استدلالی و اعتمادسازی صورت گرفت، دانشجویان به اردوی راهیان‌نور اعزام می‌شوند، اردوی راهیان نور و انس گرفتن با شهیدان تاثیر بسیاری زیادی روی دانشجویان دارد. بسیار اتفاق افتاده است که تعدادی از دانشجویان بعد از بازگشت از اردوی راهیان نور حال و هوای خاصی دارند و نسبت به پوشش خود نیز مقیدتر شده و حتی سال گذشته۴۰ تا۵۰ نفر از دانشجویان دختر پوشش چادر را برای خود انتخاب کرده‌اند که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم، نماینده، ولی فقیه و امام جمعه تبریز تقدیر شدند.

خبر جدید  ۲۵۰ اثر به مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن راه یافت

مسوول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز در ادامه با اشاره به استقبال دانشجویان از برنامه سخنرانی افراد تازه مسلمان شده اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم و تاثیرگذار فرهنگی دانشگاه تبریز دعوت از مهمانانی است که تازه به دین مبین اسلام مشرف شده‌اند.

وی ادامه داد: سال گذشته یک مهمان از کشور برزیل داشتیم که تازه مسلمان شده بود و به شدت با استقبال دانشجویان مواجه شد همچنین از خانم مرضیه هاشمی نیز برای سخنرانی در دانشگاه تبریز دعوت شده بود که این برنامه نیز مورد توجه دانشجویان قرار گرفت.

خبر جدید  اشتباه است که عامل اصلی زلزله را گناه مردم بدانیم

کاظمی، معرفی الگو‌های اسلامی برای ترویج سبک زندگی اسلامی را یکی دیگر از برنامه‌های فرهنگی دانشگاه تبریز ذکر کرد و افزود: اجرای برنامه ” طریق سعادت” در جهت ترویج سبک زندگی دینی و اسلامی تلاش می‌کند دانشجویان را با این موضوع آشنا کند.

وی ادامه داد: برنامه” طریق سعادت” در تالار وحدت دانشگاه تبریز و با حضور دو هزار نفری دانشجویان برگزار می‌شود و این نشانگر علاقه و استقبال دانشجویان از این نوع مباحث است همچنین نشریه” راه بانو” با پرداختن به موضوعات زنان و خانواده، معرفی الگو‌های الگو‌های برتر و … نیز در بین دانشجویان طرفداران و علاقمندان خاص خود را دارد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

بر چسب ها: , ,