کد خبر: 88081تاریخ انتشار : 8:52:46 - دوشنبه 11 مه 2020

حرم امام رضا(ع) در شب‌های قدر بازگشایی نخواهد شد

حرم امام رضا(ع) در شب‌های قدر بازگشایی نخواهد شد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه حرم امام رضا(ع) در شب‌های قدر بازگشایی نخواهد شد، گفت: بازگشایی درب حرم مطهر ‌با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می‌شود.

شعار سال: مصطفی خاکسار قهروردی در حاشیه برگزاری ویژه برنامه «بانوای کاروان» در جمع خبرنگاران در خصوص بازگشایی حرم مطهر رضوی در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه دستورالعمل بهداشتی برای بازگشایی آستان‌های مقدس و اماکن متبرکه تدوین شده است، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه فراهم آمدن هر چه زودتر شرایط زیارت برای عموم مردم و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام با رعایت نکات و ضوابط بهداشتی است.

وی افزود: آستان قدس رضوی با همکاری سایر آستان‌های مقدس دستور العمل بهداشتی بازگشایی حرم‌های مطهر را تهیه و تدوین کرده است، این دستورالعمل با هدف ایجاد محیطی ایمن به منظور پیشگیری از سرایت ویروس کرونا بر پایه اصل فاصله گذاری اجتماعی و آموزش زائران و اجرای موازین بهداشتی و ضد عفونی مکان‌های فیزیکی مورد استفاده در آستان‎های مقدس تنظیم شده است.

خبر جدید  معنی دعای رهبر انقلاب در حق سردار سلیمانی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی آستان‌های مقدس و بقاع متبرکه فراهم آمدن هر چه زودتر شرایط زیارت برای عموم مردم و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام با رعایت نکات و ضوابط بهداشتی است، ابراز کرد: آستان قدس رضوی آمادگی خود را برای بازگشایی حرم مطهر ضمن رعایت اصول بهداشتی اعلام کرده است، البته هر تصمیمی برای بازگشایی حرم مطهر رضوی باید با همراهی، تصمیم روشن و قطعی ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام گیرد و ما تابع تصمیمات این ستاد هستیم.

خبر جدید  رگه‌هایی در حوزه، دفاع از انقلاب را «تندروی» می‌دانند/ قاطبه حوزه قم «انقلابی» است

خاکسار قهروردی خاطرنشان کرد: همانطور که تصمیم اعمال محدودیت موقت زیارت توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ شد، بازگشایی حرم مطهر نیز با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام خواهد شد، گرچه که آستان قدس رضوی آمادگی خود را برای بازگشایی حرم مطهر اعلام کرده است.

وی اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی بیماری، در حال حاضر تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد کرونای استان بر عدم بازگشایی حرم مطهر رضوی، حتی صحن‌های متبرک برای شب‌های قدر اعلام شده است، ان‌شاءالله در زمان مناسب حتما با آمادگی کامل این بازگشایی طی مراحلی انجام خواهد گرفت.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در خصوص ویژه برنامه «بانوای کاروان» نیز توضیح داد: در قالب این ویژه برنامه ۲۰ گروه سرود از نوجوانان برای اجرای سرود در بیش از ۱۵۰ محله سطح شهر با هدف عرض تبریک این میلاد فرخنده به محضر مبارک امام حسن (ع) با رعایت کامل مسائل بهداشتی حضور پیدا می‌کنند.

خبر جدید  حفظ استقلال مالی حوزه‌های علمیه از دولت‌ها ضروری است

به گزارش تسنیم، درب‌های حرم مطهر امام رضا (ع) با هدف کمک به حفظ سلامت مردم و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا بسته و از ورود زائرین به حرم‌های مطهر از روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۹۸ جلوگیری شد.

شعار سال،  با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته  از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۸ اردیبهشت    ۹۹، کد خبر:    ۲۲۵۹۲۷۳، www.tasnimnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید