کد خبر: 88814تاریخ انتشار : 11:40:13 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

تخریب یک «معبد دینی» در تهران

تخریب یک «معبد دینی» در تهران

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نسبت به تخریب یک معبد دینی در تهران و تبدیل آن به مرکز تجاری انتقاد کرد و گفت: تهران به چهارراه ادیان شهرت دارد و تا حالا سابقه نداشته که یکی از مراکز دینی تخریب شود.

شعار سال: احمد مسجدجامعی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت خیابان ولیعصر گفت: در سال ۸۸ سند و کتابی در مورد وضعیت خیابان ولیعصر تدوین شد که اتفاقا پیروز حناچی نیز در این فرآیند بسیار حضور فعالی داشتند و با اینکه کارهای پژوهشی و کارشناسی زیادی در این حوزه انجام شده اما هنوز تکلیف خیابان ولیعصر مشخص نیست.

خبر جدید  مشروح نامه پیامبراکرم (ص) به مسیحیان

وی با بیان اینکه متاسفانه وضعیت خیابان ولیعصر هر روز خرابتر می شود و باید این اطلاعات به روی ضوابط طرح تفصیلی بنشیند، افزود: خیابان ولیعصر از پارک ملت به سمت بالا به دلیل پول محور بودن منطقه یک، خراب شده درحالی که همه ایرانی ها با این خیابان خاطره دارند و خواستار این هستم که زودتر در دستور کار باشد چراکه این همه مطالعات شده و ضوابط طرح تفصیلی باید با این سندها تطبیق داده شود.

خبر جدید  پروژه مشترک نمایشی حوزه هنری و کانون‌های مساجد امسال به اجرا می‌رسد

مسجدجامعی همچنین به تخریب یکی از معابد دینی نیز واکنش نشان داد و افزود: تهران به چهارراه ادیان شهرت دارد و تا حالا سابقه نداشته که یکی از مراکز دینی تخریب شود اما حالا شاهد هستیم که یکی از معابد دینی در محدوده خیابان جمهوری، در حال تبدیل شدن به مرکز تجاری است.

خبر جدید  اتمام پروژه تحقیقاتی سلامت معنوی ویژه کودکان

کی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، شهرداری تهران و … در این موضوع نقش دارند اما حالا همه آن را حاشا می کنند و لازم است گزارشی از این موضوع به شورای شهر ارائه شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۹۰۸۱۸۱۱۳۹۹، www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید