کد خبر: 88578تاریخ انتشار : 21:00:31 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020

افزایش نذری‌ معیشتی همراه با ماسک بدون صف‌آرایی

افزایش نذری‌ معیشتی همراه با ماسک بدون صف‌آرایی

روانشناس اجتماعی گفت: بایستی امسال نذرهای معیشتی را بیشتر کنیم و اگر ممکن بود ماسک هم روی آن اضافه شود. البته باید مراقبت کنیم و به‌هیچ‌وجه آدم‌ها را به‌صف نکنیم چون این صف‌ها می‌تواند به قیمت جان آدم‌ها تمام شود.

شعار سال: سهیل رضایی، روانشناس اجتماعی زندگی؛ در پاسخ به این سؤال که با توجه به در پیش بودن ایام محرم در بحث نذورات و همچنین راه‌های جلوگیری از انتشار کرونا اظهار داشت: شما در مترو و اتوبوس با افرادی روبرو هستید که نیاز اقتصادی آن‌ها را در چنین شرایطی به خیابان‌ها کشیده است. به عقیده من در این وضعیت نیازهای اولیه باید نذر شود. ازجمله خشکبار یا برنج و… به نظر من نیازهای اولیه در جامعه ما بسیار بالاست و هنوز آن‌چنان پوشش پیدا نکرده است که به نیازهای مدرنی نظیر ماسک و … برسد. بایستی امسال نذرهای معیشتی را بیشتر کنیم و اگر ممکن بود ماسک هم روی آن اضافه شود. البته باید مراقبت کنیم و به‌هیچ‌وجه آدم‌ها را به‌صف نکنیم چون این صف‌ها می‌تواند به قیمت جان آدم‌ها تمام شود.

خبر جدید  ‌‌بدخواهان ‌برخی را با حجاب نامناسب برای رفت و آمد در خیابان‌های شهرهای مذهبی اجیر کرده‌اند

وی افزود: من نمی‌توانم بگویم برای مردم مسائل نذری اهمیت ندارد ولی باید احتیاط کنیم چون شاید همین رفتار ساده ما اسباب گرفتاری انسان‌هایی باشد. من اگر از مسئولین بودم توزیع نذری را در این شرایط ممنوع می‌کردم. در توزیع نذری آدم‌ها در متراکم‌ترین شرایط قرار می‌گیرند و این می‌تواند برای آدم‌ها هزینه داشته باشد. باید روش جدیدی برای برآورده کردن نیاز جامعه در قالب نذری پدید آورد. بسیاری منتظر محرم هستند تا بتوانند نذر خود را ادا کنند.

خبر جدید  چه کسی گفته تماشای فوتبال برای زنان حرام است؟ / حضور زنان در ورزشگاه اشکالی ندارد

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری شفقنا، تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۸۵۲۰۳، www. shafaqna.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید