کد خبر: 88810تاریخ انتشار : 11:39:30 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020

اتمام پروژه تحقیقاتی سلامت معنوی ویژه کودکان

اتمام پروژه تحقیقاتی سلامت معنوی ویژه کودکان

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی: برای این پروژه که به سفارش وزارت بهداشت و فرهنگستان علوم پزشکی انجام شد از منابع دینی و دانش روز استفاده کرده‌ایم. ضمن اینکه از منابع غربی نیز غافل نبوده‌ایم. این پروژه چند مرحله از زندگی کودکان را دربرمی‌گیرد؛ دوره پیش‌زادی و حاملگی مادر، دوره شیرخوارگی، دوره کودکی اول از سه تا هفت سالگی و دوره کودکی دوم از هفت تا ۱۲ سالگی.

شعار سال: حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفضل ساجدی، عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره)، در گفت‌وگویی با اشاره به اتمام پروژه تحقیقاتی سلامت معنوی ویژه کودکان در این مؤسسه که به سفارش وزارت بهداشت و فرهنگستان علوم پزشکی انجام شد، گفت: این پروژه که دو سال به طول انجامید، در اختیار فرهنگستان علوم پزشکی و وزارت بهداشت قرار داده شده است و در قالب یک کتاب سه جلدی منتشر می‌شود که جلد اول به صورت جامع به نکات اصلی سلامت معنوی می‌پردازد. جلد دوم کتاب نیز برای والدین طراحی شده و جلد سوم نیز ویژه سلامت معنوی کودکان از دیدگاه اسلام است.

خبر جدید  چگونه کودکان را با بزرگان دین آشنا کنیم

ساجدی بیان کرد: برای این پروژه از منابع دینی و دانش‌ روز استفاده کرده‌ایم. ضمن اینکه از منابع غربی نیز غافل نبوده‌ایم. این پروژه چند مرحله از زندگی کودکان را دربرمی‌گیرد؛ دوره پیش‌زادی و حاملگی مادر، دوره شیرخوارگی، دوره کودکی اول از سه تا هفت سالگی و دوره کودکی دوم از هفت تا ۱۲ سالگی.

وی گفت: موضوع سلامت معنوی در کشور ما اهمیت خاصی دارد و با چالش‌هایی نیز روبه‌روست؛ در اهداف بینشی باید به هدایت باور کودکان به سمت خداشناسی و الگو‌های شایسته بپردازیم. بدین منظور گام اول این است که والدین جایگاه سلامت معنوی را در خانواده بپذیرند و خود به سلامت معنوی برسند تا کودکان از سلامت معنوی برخوردار شوند. پروژه دومی نیز آغاز شده است که فراتر از دوره کودکی است و تمامی سنین را دربرمی‌گیرد.

خبر جدید  آیا وقت آن نرسیده که احتمال دهیم دیگرانی هم هستند که دل در گرو سربلندی ایران دارند؟

عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) با اشاره به شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: از جمله آثار سلامت معنوی این است که آستانه تحمل افراد و تاب‌آوری او را افزایش و میزان توان او را برای مقابله با بیماری افزایش می‌دهد. سلامت معنوی در جهان سابقه‌ای طولانی ندارد، اما در منابع دینی ما به آن پرداخته شده است و مبحثی با عنوان امید برای مقابله با بیماری وجود دارد.

خبر جدید  جهان‌وطنی و ابتذال شرهای جغرافیایی

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایکنا، تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹، کد خبر:-، iqna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید